Header background
TRAWNIKI Z ROLKI / GREEN GRASS

Blog

18 - 05 - 2022

W maju częściej kosimy trawnik

Trawnik w maju rośnie bardzo szybko! Trzeba pamiętać o jego systematycznym koszeniu, a w okresie suszy o dodatkowym nawadnianiu. Maj to dobry czas na zakładanie trawnika lub na dosiewki. Rośliny są w fazie wegetacji, czyli rosną teraz ze zdwojoną mocą, a więc wymagają częstego, a przede wszystkim systematycznego koszenia.

Dowiedz się więcej →
10 - 05 - 2022

Co pomaga, a co szkodzi trawnikowi

Utrzymanie trawnika w dobrej kondycji nie zależnie czy jest on z rolki czy siany wymaga od nas trochę pracy. Prawidłowa i systematyczna pielęgnacja, stosowanie zabiegów zgodnie z przyjętymi zasadami, może gwarantować sukces i sprawić, że trawnik będzie piękny przez długie lata. Co pomaga, a co szkodzi naszemu trawnikowi, wyjaśniamy poniżej.

Dowiedz się więcej →
29 - 04 - 2022

Pożegnanie z mchem na trawniku

Widok mchu na murawie nie jest zbyt przyjemny, zwłaszcza kiedy włożyliśmy mnóstwo pracy i pieniędzy, aby cieszyć się pięknym, zdrowym i zadbanym trawnikiem. Jednak kiedy już pojawił się mech trzeba próbować z nim walczyć. Oto kilka podpowiedzi.

Dowiedz się więcej →
20 - 04 - 2022

Kwiecień w ogrodzie

Kwiecień w ogrodzie to czas wzmożonej pracy dla każdego ogrodnika! Kiedy świeci słońce i temperatury sprzyjają przebywaniu na świeżym powietrzu to sama przyjemność! Nie możemy jednak zapomnieć o pracy, która nas czeka!

Dowiedz się więcej →
07 - 04 - 2022

Efekt pasów lub kratki na trawniku - jak to osiągnąć

Trawnik w pasy, a może w kratkę! Kto z nas nie zadawał sobie pytania, w jaki sposób można uzyskać taki efekt na własnym trawniku przed domem? Jest to jak najbardziej możliwe! Jak to zrobić? Przeczytajcie artykuł.

Dowiedz się więcej →
31 - 03 - 2022

Trawniki sportowe do ogrodu

Kto powiedział że trawnika sportowego z rolki nie można wykładać w ogrodzie? Poniżej wyjaśnimy dlaczego warto zainwestować w mocną murawę w ogrodzie.

Dowiedz się więcej →
23 - 03 - 2022

Trawniki sportowe z rolki, czy siane - różnice

Trawnik sportowy z rolki, a trawnik sportowy z siewu podstawowa różnica, która przemawia na korzyść instalacji tego pierwszego to - czas!

Dowiedz się więcej →
15 - 03 - 2022

Trawniki z rolki do ogrodu i na boisko sportowe

Trawnik rolowany to uniwersalne i ekspresowe rozwiązanie do zastosowania zarówno w przypadku ogrodu jak i obiektu sportowego. Zadajmy sobie często pytanie ile czasu potrzeba, aby można było w pełni korzystać z dobrze ukorzenionej murawy, na boisku? Odpowiedź może być tylko jedna przynajmniej - minimum rok!

Dowiedz się więcej →
02 - 03 - 2022

Trawniki Sportowe - Nowość!

Trawniki sportowe to nowa propozycja w naszej ofercie. Jest to odpowiedź na zainteresowanie na specjalnie dedykowaną darń dla segmentu branży zajmującej się budową boisk sportowych, terenów inwestycyjnych, ale też ogrodów o podwyższonym standardzie eksploatacji.

Dowiedz się więcej →
23 - 02 - 2022

Pleśń pośniegowa jak z nią walczyć

Pleśń pośniegowa pomimo nazwy wcale nie musi występować tylko i wyłącznie kiedy na naszym trawniku jest śnieg. Źdźbła trawy pokrywają się wówczas białym lub różowawym nalotem, który z czasem zaczyna brązowieć. Wbrew pozorom pojawia się także w okresie kiedy zimą wcale nie ma śniegu. Jak sobie z nią radzić wyjaśniamy w dalszej części artykułu.

Dowiedz się więcej →
16 - 02 - 2022

CORAZ BLIŻEJ WIOSNY

Wbrew pozorom wiosna może nadejść bardzo szybko! Temperatury są coraz wyższe. Występują jeszcze nocne przymrozki, ale nie da się ukryć, że w tym roku sezon w ogrodzie rozpoczniemy raczej wcześniej niż później.

Dowiedz się więcej →
08 - 02 - 2022

Przedwiośnie w ogrodzie - jak zaplanować prace

Mamy luty. Temperatury są raczej dodatnie niż ujemne, więc czujemy już przedwiośnie. Przedwiośnie w ogrodzie oznacza mnóstwo pracy związanej z przygotowaniem ogrodu do nowego sezonu.

Dowiedz się więcej →
28 - 01 - 2022

Śnieżna i mroźna zima - jak postępować z trawnikiem

Zima to trudny czas dla roślin w ogrodzie. Każdy ogrodnik powinien wiedzieć jak pomóc roślinom, kiedy spada temperatura i kiedy pada śnieg. Jak postępować z trawnikiem podczas zimy? To jedno z częściej zadawanych pytań.

Dowiedz się więcej →
20 - 01 - 2022

Rodzaje i przeznaczenie trawników z rolki

Przeznaczenie trawnika z roli jest praktycznie nieograniczone o ile będzie ona mogła swobodnie wzrastać w specjalnie przygotowanym podłożu. Co to oznacza?

Dowiedz się więcej →
12 - 01 - 2022

Trawnik z rolki czy warto kupić?

No i mamy Nowy Rok! Ruszamy zatem z nowymi artykułami na blogu! Nowe ciekawostki, nowe informacje i nowe plany! Dla wielu z nas "nowe plany" to często budowa wymarzonego domu. Mamy projekt domu i projekt ogrodu i co dalej?

Dowiedz się więcej →
Gospodarstwo Rolne
Roman Zimorodzki
Omulna 15
78-400 Szczecinek

Telefon: +48 666 858 552
Telefon: +48 737 651 150

NIP: 673-110-12-04
Regon: 302289780

e-mail: sprzedaz@green-grass.pl
UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

Aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.