Header background
TRAWNIKI Z ROLKI / GREEN GRASS

Blog

24 - 03 - 2023

Wiosenna pielęgnacja trawnika krok po kroku

Często zadajecie nam pytania jak postępować z trawnikiem z rolki po zimie. Jakie prace i zabiegi pielęgnacyjne trzeba wykonać, aby cieszyć się pięknym, gęstym, zdrowym i zadbanym trawnikiem. Oto kilka przydatnych informacji, szczególnie ważnych o tej porze roku.

Dowiedz się więcej →
13 - 03 - 2023

Przedwiośnie - porządki w ogrodzie

Przedwiośnie to czas kiedy można zauważyć zmiany w pogodzie. Temperatury są coraz wyższe, a to znak, że czas rozpocząć wiosenne porządki w ogrodzie! Wczesną wiosną jest najwięcej pracy, która odpowiednio wcześnie wykonana będzie tylko procentować w przyszłości.

Dowiedz się więcej →
01 - 03 - 2023

Pleśń pośniegowa - zmora ogrodnika!

Pleśń pośniegowa pomimo nazwy wcale nie musi występować tylko i wyłącznie kiedy na naszym trawniku jest śnieg. Wbrew pozorom pojawia się także w okresie kiedy zimą wcale nie ma śniegu. Źdźbła trawy pokrywają się wówczas białym lub różowawym nalotem, który z czasem zaczyna brązowieć. Jak sobie z nią radzić wyjaśniamy w dalszej części artykułu.

Dowiedz się więcej →
15 - 02 - 2023

A wiosna coraz bliżej!

Tak, wiosna nadejdzie szybciej niż się tego spodziewamy! Chociaż występują jeszcze nocne przymrozki, nie da się ukryć, że wiosna jest bliżej niż dalej! Temat postępowania i przygotowania trawnika z rolki do nadchodzącego sezonu, poruszaliśmy w poprzednich naszych artykułach na tym blogu, ale wierzcie nam - nigdy dosyć!

Dowiedz się więcej →
06 - 02 - 2023

Trawniki z rolki - nie czekaj aż trawa wyrośnie sama

Czy warto zainwestować w trawnik z rolki? Zdecydowanie jesteśmy za! Z wielu powodów warto kupić gotowy trawnik z rolki. Nigdy nie wiadomo co wyrośnie z trawnika sianego, co często oznacza wiele kłopotów. Korzyści z montażu gotowej darni rolowanej są nieporównywalnie większe, niż te z murawy sianej.

Dowiedz się więcej →
02 - 01 - 2023

Jak usunąć plamy z trawy

Zabawa na trawie to sama przyjemność. Niestety czyszczenie zaplamionej trawą odzieży już nie. Jak skutecznie usunąć plamy z trawy? Zaplamienie ubrań trawą nie musi oznaczać konieczności ich wyrzucenia. Choć plamy z trawy są uporczywe i trudno je usunąć podczas standardowego prania, mamy na nie kilka sprawdzonych sposobów.

Dowiedz się więcej →
15 - 12 - 2022

Dlaczego trawa żółknie

Zielony, gęsty i zadbany trawnik jest ozdobą posesji. W zależności od potrzeb może służyć do rekreacji i zabawy. Żółknąca trawa to dla wielu właścicieli przydomowych ogrodów i działek rekreacyjnych spore wyzwanie. Dlaczego trawa żółknie? Jak sobie poradzić z tym problemem i odzyskać bujny zielony trawnik?

Dowiedz się więcej →
29 - 11 - 2022

Planowanie ogrodu razem z budową domu

Projekty domu i ogrodu powinny ze sobą współgrać i stanowić całość. Najczęściej jest tak, że planowanie ogrodu rozpoczyna się dopiero po zakończeniu budowy. Wprowadzamy się do naszego wymarzonego domu i dopiero wówczas zaczynamy zauważać, że przydałoby się zagospodarować teren. To duży błąd, ponieważ efekt końcowy może nie być zgodny z naszymi oczekiwaniami.

Dowiedz się więcej →
10 - 11 - 2022

Pora roku, a choroby trawnika

Choroby trawnika występują nie zależnie od pory roku, jesienią i zimą także. Występowanie chorób w okresie jesienno-zimowym powodują głównie nieuprzątnięte, gnijące liście, zalegający śnieg, a także zmiany temperatur.

Dowiedz się więcej →
02 - 11 - 2022

Przygotuj trawnik do zimy

Jesień to czas wyciszenia w przyrodzie. Rośliny przygotowują się do zimy. Zaczyna się okres zanikania wegetacji. Jest to czas porządków i zabezpieczania roślin w ogrodzie przed nadejściem śniegów i mrozów. Trawnik wymaga szczególnej opieki, ponieważ pozostawiony bez zabezpieczenia może wiosną chorować.

Dowiedz się więcej →
20 - 10 - 2022

Usuwamy liście z trawnika

Jesienne porządki na trawniku trzeba wykonywać systematycznie. Do najważniejszych czynności należy skuteczne usuwanie liści z trawnika. Jest to czynność niezbędna, aby trawnik z rolki nie chorował.

Dowiedz się więcej →
11 - 10 - 2022

Kępy trawy na trawniku - jak powstają

Jeśli na trawniku zamiast równej powierzchni obserwujemy nadmiernie wybujałe kępy trawy, może to oznaczać, że nasz trawnik z rolki cierpi na brak dostatecznej ilości składników pokarmowych, wody lub powietrza. Co wówczas powinniśmy zrobić?

Dowiedz się więcej →
29 - 09 - 2022

Jesienna wertykulacja trawnika z rolki

Przyjęło się, że zabieg wertykulacji przeprowadza się wiosną, jednak w niektórych przypadkach powinno się go wykonać także jesienią, a dokładniej pod koniec września. Zabieg przeprowadzamy wówczas co prawda mniej intensywnie niż wiosną jednak rezultat będzie równie korzystny i równie spektakularny, a efekt widoczny od razu. Kiedy najczęściej wykonujemy wertykulację jesienią?

Dowiedz się więcej →
15 - 09 - 2022

Jesienne dosiewki nasion traw

Przyjęło się, że dosiewki nasion traw wykonuje się wiosną, jednak wczesna jesień to także idealny czas na przeprowadzenie tego zabiegu. Jesienne dosiewki kiedy są ku temu wskazania jest bardzo doby do uzupełniania ubytków w trawniku z rolki. Oto kilka informacji na ten temat.

Dowiedz się więcej →
05 - 09 - 2022

Wrześniowa instalacja trawy z rolki

Na zakładanie trawnika z rolki jest zawsze czas, nie zależnie czy jest to wiosna, lato czy jesień. Jesień to naprawdę idealny czas na instalację trawnika z rolki! We wrześniu, październiku, czy nawet listopadzie można zakładać trawnik bez żadnych obaw, że się nie przyjmie. Oto argumenty za!

Dowiedz się więcej →
Gospodarstwo Rolne
Roman Zimorodzki
Omulna 15
78-400 Szczecinek

Telefon: +48 666 858 552
Telefon: +48 737 651 150

NIP: 673-110-12-04
Regon: 008200632

e-mail: sprzedaz@green-grass.pl
UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

Aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.