Planowanie ogrodu, wszystkich jego stref powinno odbywać się na tym samym etapie co budowa domu.  Tylko wtedy cała inwestycja będzie stanowić całość i unikniemy błędów, które mogą słono kosztować.

Jedno z częściej zadawanych pytań jeśli chodzi o ogród dotyczy trawnika. Zastanawiamy się czy wybrać trawnik siany czy gotowy w rolce. Jest to zawsze trudny wybór, zwłaszcza kiedy rozważamy aspekt finansowy. Jednak trawnik z siewu wbrew pozorom wcale nie jest tańszy w ostatecznym rozrachunku. Kiedy zastanowimy się nad tym ile czasu trawnik siany potrzebuje na wzrost, a później czy wzrośnie równomiernie na całej powierzchni i czy będzie odpowiednio gęsty, to dojdziemy do wniosku, że nie jest to taka prosta i tania alternatywa trawnika rolowanego.

Po pierwsze – przy trawniku sianym nie ma mowy o natychmiastowym efekcie i jego natychmiastowym użytkowaniu. Po drugie – najczęściej okazuje się, że jest rzadki i trzeba nawet kilka razy robić dosiewki. Czyli jego koszt już na tym etapie wzrasta. Takiego problemu nie ma  kiedy zdecydujemy o wyłożeniu trawnika z rolki! Nie dosyć, że od razu można po takim trawniku chodzić, wokół robi się od razu zielono, to jeszcze jest on gęsty i dywanowy! Trawa z rolki jest gotowa w jeden dzień! To niesamowite kiedy rano mamy pusty teren po budowie, a wieczorem zielony dywan! Magia! Odpowiedź zatem jest oczywista – tylko darń z rolki gwarantuje zmianę w tak krótkim czasie, jest równomierna, gęsta i gotowa od razu do instalacji. Nie wymaga dosiewek po położeniu. Zakładanie trawnika z rolki jest proste i nie wymaga fachowej wiedzy. Wystarczy zapoznać się z podstawowymi zasadami dotyczącymi przygotowania terenu, montażu i pielęgnacji położonego trawnika i można działać! Wszystkie informacje na ten temat można znaleźć na stronie www.green-grass.pl w zakładce „Poradnik” lub na tym blogu.