O ile możemy wykorzystać spadające liście jako otulinę wrażliwych roślin przed mrozem, o tyle nie możemy ich pozostawiać na trawniku. Przypominamy zatem w kilku punktach o istotnych zabiegach jakie trzeba jesienią wykonać na  trawniku z rolki:

  • Kosimy nisko trawnik na około 4 -4,5 cm pod koniec października lub na początku listopada.
  • Napowietrzamy trawnik aeratorem na około 10 cm jeśli jest taka potrzeba (dotyczy starszych trawników).
  • Ostatnie nawożenie trawnika można przeprowadzić pod koniec października na początku listopada (mniejsza dawka np. Polifoska 6-3 kg na 100 m²).
  • Zabezpieczamy trawnik opryskiem przeciw powstawaniu pleśni pośniegowej na przełomie listopada i grudnia kiedy na zewnątrz temperatura wynosi około 10°C , środkami zabezpieczającymi przed powstawaniem pleśni pośniegowej np. fungicydem SWITCH 62,5WG – 30 g na 10 l wody na około 200 m².

Zabieg należy wykonać późną jesienią. Generalnie im później zastosujemy oprysk środkiem ochronnym tym lepiej. Gdy w te dni utrafimy na temperaturę ok.10 stopni C i bez opadów to idealny moment na oprysk. Zachęcamy do zabezpieczenia trawnika, ponieważ wiosną darń rolowana będzie w dużo lepszej kondycji niż kiedy tego nie zrobimy.