Trawnik rolowany jest wycinany z gruntu razem z częścią warstwy ukorzenionej. Warstwa korzeniowa odcięta od podłoża ma około 2-3 cm. Dla prawidłowego wzrostu trawnika z rolki potrzebne jest żyzne i specjalnie przygotowane podłoże. Przyjmuje się, że warstwa żyznego podłoża powinna mieć około 10-20 cm mieszanki humusu z piaskiem, aby trawa w rolce mogła się prawidłowo rozwijać.

Trawa w rolce ma to do siebie, że cieszy oko od razu po wyłożeniu. Jest gotowa praktycznie od razu, czyli nawet w jeden dzień! Teren wokół każdego obiektu domu czy budynku użyteczności publicznej po montażu trawnika z rolki od razu zyskuje na swoim wyglądzie i estetyce.

Decydując się na inwestycję w postaci wyłożenia trawy z rolki, trzeba mieć na uwadze jakie będzie jej przeznaczenie. Ułatwi nam to znacznie wybór odpowiedniej darni. Wiadomo, że trawnik wysiewany będzie potrzebował znacznie więcej czasu zanim będzie na tyle gęsty i dywanowy, aby można było w ogóle użytkować, nie mówiąc o jego intensywnym użytkowaniu.

Trawnik z rolki jest  hodowany na plantacji minimum 12 miesięcy, zanim będzie możliwość jego wycięcia. Od razu jest gęsty i dywanowy co sprawia, że po montażu można po nim chodzić, a po ukorzenieniu się w gruncie co trwa około 7-10 dni, nadaje się do intensywnego użytkowania. Można grać w piłkę, biegać bez obaw o jego uszkodzenie.

Trawniki do ogrodu i rekreacyjnie sprawdzą się idealnie i spełnią doskonale swoje zadanie także na obiektach użyteczności publicznej, parkach, skwerach, placach zabaw, miejscach aktywnego wypoczynku, także na małych przydomowych boiskach.

Trawniki na inwestycje to specjalna mieszanka nasion traw odpornych na susze. Mają dość długi system korzeniowy, umożliwiający korzeniom pobieranie wody z głębszych partii ziemi. To trawnik przeznaczony głównie jako zabezpieczenie trenów podatnych na erozję, skarpy i do umacniania miejsc takich jak przydrożne rowy.

Trawniki sportowe są stworzone z gatunków traw odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki wysokiej wytrzymałości i zdolności do szybszej regeneracji wyglądają zdrowo nawet podczas intensywnej eksploatacji. Polecane są szczególnie do renowacji i zakładania boisk sportowych, placów zabaw, intensywnie użytkowanych terenów rekreacyjnych.

Na prawidłowy rozwój trawy rolowanej mają wpływ dwa czynniki: po pierwsze właściwy dobór i kompozycja mieszanki nasion, po drugie podłoże w jakim te nasiona wzrastają.  Są to niewątpliwie elementy warunkujące to, czy trawnik będzie się prawidłowo rozwijał.

W doborze odpowiedniego trawnika dla każdej inwestycji będą pomocne osoby zajmujące się sprzedażą i montażem trawy na co dzień. Profesjonalne podejście i fachowe doradztwo, rozwieje wszelkie wątpliwości z tym związane i pomoże podjąć decyzję jaki rodzaj trawnika wybrać z uwagi na jego przeznaczenie.