Mówiąc najogólniej – tak! Warto złożyć trawnik z rolki!

Dla wszystkich tych, którzy cenią sobie czas i zależy im na szybkim efekcie, wybierają właśnie trawnik rolowany. Jest on od razu gotowy do wyłożenia w przygotowanym gruncie i od razu można go użytkować. Jest to niewątpliwie najważniejsza zaleta tego produktu i zarazem jego przewaga nad trawą z siewu.

Wprowadzając się do swojego nowego, wymarzonego domu, chcemy mieć komfort wypoczynku niemalże od ręki. Zagospodarowanie terenu trawą z rolki jest proste i funkcjonalne. Trawnik z rolki pomaga też właścicielom działek z nierównościami, na których ciężko wyhodować równy, piękny trawnik. Trawa rolowana sprawdzi się świetnie na skarpach i wszelkich pochyłych terenach. Darń z rolki wzmocni i ustabilizuje grunt. Popularność trawników z rolki wzrasta również wśród zarządców obiektów użyteczności publicznej takich jak boiska czy parki, którzy odpowiadają za ich utrzymanie.

Do najważniejszych zalet trawnika z rolki należą:

  • specjalna kompozycja mieszanek traw, powoduje ona jego gęstość i dywanowy wygląd,
  • trawnik z rolki wzrasta w naszych warunki klimatycznych, co zapewnia mu doskonałą aklimatyzację w nowym terenie,
  • nadaje się do wyłożenia na każdej, płaskiej i wcześniej przygotowanej powierzchni gruntu,
  • trawa z rolki posiada wyjątkową jakość oraz odporność na deptanie i intensywne użytkowanie,
  • ma gęsty i zwarty system korzeniowy z wbudowaną w darń siatką wzmacniającą, której nie widać, ale która pełni ważną rolę, zwłaszcza w momencie montażu stabilizując rolkę, nadaje się do użytkowania bezpośrednio po wyłożeniu,
  • trawa rolowana posiada dużą zdolność do samoregeneracji, odpowiednio prowadzona będzie służyła na długie lata.

Trawnik z rolki będzie najlepszym rozwiązaniem dla osób, które mają małe dzieci.  Szybkie zagospodarowanie terenu staje się wówczas koniecznością.