Mocna murawa sportowa w rolce jest doskonałym rozwiązaniem, zwłaszcza kiedy nasze pociechy uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu i mają “piłkarskie aspiracje”! Trawa sportowa z rolki gwarantuje trwałą, gęstą murawę i szybką regenerację. Jest znacznie odporniejsza od trawy sianej, która zanim osiągnie parametry murawy sportowej, potrzebuje  dużo więcej czasu na wzrost i zgęszczenie. Murawa sportowa wycinana z plantacji jest wysiewana z dedykowanej mieszanki nasion, które są tak skomponowane, aby spełniać określone wymagania dla trawnika sportowego.

Trawniki sportowe są wytrzymałe na intensywne użytkowanie. Na zadbanym trawniku sportowym, który jest systematycznie pielęgnowany, strzyżony, podlewany, dokarmiany odpowiednimi nawozami, posiada odpowiednie zadarnienie, chwasty mają ograniczoną zdolność wysiewu i  rozwoju. Niestety chwasty mają to do siebie, że jeśli tylko znajdą miejsce, w którym mogą się rozwinąć to to zrobią. Nasiewają się głównie z powietrza, lub są przenoszone na butach, ale też są roznoszę przez ptaki i zwierzęta. Przekonanie, że na trawnikach z rolki ich nie będzie jest błędnym myśleniem. Wprawdzie w trawnikach z rolki dostarczanych do klienta bezpośrednio z plantacji nie ma chwastów, ponieważ darń jest systematycznie zabezpieczana odpowiednimi środkami ochrony roślin, ale trzeba pamiętać, że na zainstalowanej nawierzchni, mogą z czasem pojawić się “nieporządane kwiatki”. Dlatego tak ważne jest regularne stosowanie środków ochronnych na trawnik i prawidłowe jego zabezpieczanie.

Murawa sportowa jako bardziej odporna od tej ogrodowej może być  wykładana wszędzie tam, gdzie chcemy w zasadzie. Jednak miejsca takie jak przydomowe boiska,  place zabaw, czy ścieżki ogrodowe, a więc wszystkie te narażona na dużo większe zniszczenia są wskazane do jej instalacji, aby cieszyć się nią jak najdłużej.