Wiosenna pielęgnacja trawnika z rolki krok po kroku:

  • Rozpocznij od zabiegu wertykulacji trawnika lub wyczesz dokładnie darń za pomocą grabi i szczotki z poziomych zanieczyszczeń (uszkodzenia spowodowane pleśnią pośniegową, obumarłe liście, pędy traw). Szczególnie ważne jest usunięcie uszkodzeń spowodowanych pleśnią pośniegową.
  • Jeśli zimą wystąpiła pleśń pośniegowa, konieczne jest zastosowanie skutecznego oprysku właściwym fungicydem.
  • Jeśli po zabiegu wertykulacji lub grabieniu, powstały widoczne ubytki w zadarnieniu, należy przeprowadzić dosiewki odpowiednią mieszanką regeneracyjną, aby nie było prześwitów w murawie.
  • Teraz można przystąpić do nawożenia trawnika, zastosować nawóz dolistny w formie oprysku. Do pierwszego nawożenia granulatem najlepiej zastosować nawóz bogaty w azot.
  • W późniejszym okresie trawnik rolowany trzeba nawozić raz na 30 dni. Przy wyborze nawozu trzeba kierować się przede wszystkim proporcjami NPK, przy jednoczesnej uwadze dotyczącej pory roku.

Jako producent naturalnych trawników z rolki, mamy ogromne i wieloletnie doświadczenie w hodowli darni rolowanej. Chętnie też służymy swoją wiedzą na temat naszych produktów, starając się zawsze pomagać naszym klientom w rozwiązywaniu ewentualnych problemów związanych z utrzymaniem murawy w dobrej kondycji. Jeśli do Państwa dyspozycji ????