Dlaczego warto zakładać trawnik jesienią?

Jesienią nie ma upałów, są małe wahania temperatur, gleba jest jeszcze ciepła, w powietrzu jest więcej wilgoci, a więc nie ma potrzeby częstego podlewania trawnika. Jesienią trawnik zdąży się jeszcze ukorzenić w gruncie, stąd nie ma obaw, że się nie przyjmie. To są najważniejsze argumenty przemawiające za faktem montażu murawy z rolki w okresie jesiennym.

Trawniki z rolki wyłożone jesienią nie potrzebują tak dużo wody jak te wykładane wiosną czy latem. Taki termin jest idealny dla tych wszystkich właścicieli ogródków, którzy zrezygnowali z instalacji systemu automatycznego nawadniania. Powietrze i gleba utrzymują wilgoć i powodują skraplanie wody, zwiększając w ten sposób stopień wilgotności otoczenia. Takie warunki są więc bardzo korzystne i przemawiają za montażem murawy z rolki właśnie jesienią.

Gleba jest jeszcze nagrzana po lecie co gwarantuje, że trawnik rolowany ukorzeni się bez żadnego problemu. Nawet późną jesienią w październiku czy listopadzie można z powodzeniem zakładać trawnik z rolki, bez obaw, że się nie przyjmie. Nawet jeśli nasz trawnik nie zdąży się ukorzenić w gruncie z powodu nagłych zmian warunków pogodowych chodzi tu o szybsze nadejście zimy, trawa z rolki ukorzeni się wiosną w okresie wegetacji roślin.

Zachęcamy do zakładania trawnika z rolki właśnie jesienią, ponieważ zaraz po wiośnie to właśnie miesiące jesienne są najlepsze do instalacji darni rolowanej. Jesienny montaż trawy rolowanej jest o wiele korzystniejszy także z punktu widzenia ogrodników.  Nie ma uciążliwych upałów, które utrudniały pracę stąd jest o ona o wiele przyjemniejsza.