Trawniki eliminują z naszego środowiska szkodliwe gazy i pyły, tym samym przyczyniają się do oczyszczania powietrza i poprawy jego jakości. Trawniki tłumią hałas, obniżając jego natężenie, ale też poprawiają mikroklimat, oddając do otoczenia spore ilości pary wodnej. Zieleń trwnika działa kojąco na zmysły, sprzyja też wszelkim aktywnością na świeżym powietrzu.

Posiadanie trawnika to jednak, nie tylko same zalety, ale też obowiązek dbania o jego kondycję i zdrowie. Aby wyhodować piękny i zielony trawnik trzeba się nieźle natrudzić! Trawnik wysiewany w gruncie jest zdecydowanie bardziej pracochłonny niż trawa z rolki. Długie tygodnie czekania na to co wzrośnie może zniechęcić do zakładania trawnika w ogóle. Nie mamy też wpływu na to czy trawnik wysiewany wzrośnie równomiernie i czy będzie tak gęsty i dywanowy jak trawa z rolki.


Trawa z rolki to idealne rozwiązanie na lata. 

Wychodowana na plantacji trawa w rolce jest gęsta i odpowiednio zadarniona! Gotowa do wyłożenia i do użytkowania natychmiast po montażu. Trawnik z rolki to niezwykła oszczędność czasu i pracy. Przy odpowiednim dbaniu o trawę rolowaną, polegającym także na systematycznym nawożeniu oraz stosowaniu preparatów zabezpieczających jego kondycję i zdrowie, trawa z rolki będzie służyła na lata!
Do produkcji darni z rolki na plantacji wykorzystuje się zwykle mieszanki nasion wyselekcjonowanych gatunków, które doskonale radzą sobie w naszych warunkach klimatycznych. Taka trawa jest odpowiednio pielęgnowana i zabezpieczana, aby wyeliminować ewentualne powstawanie ognisk chorobowych.