GREEN GRASS

Jaka trawa na trawnik przed domem?

Siane trawniki to tylko jedna z opcji, kiedy planujesz aranżację terenu przed domem. Drugą, która zyskuje na popularności, jest kupienie trawy w rolce. Wystarczy rozłożyć zielony dywan i gotowe! Nie musisz czekać, martwić się ulewami lub suszą. To wygodna alternatywa dla klasycznej uprawy, którą znacznie łatwiej utrzymać w nienagannej kondycji. Poznaj możliwości.

Posiadanie pięknej i bujnej trawy przed domem to marzenie większości właścicieli nieruchomości. Jednak trzeba wiedzieć, że sam proces wysiania i uprawy roślin wymaga wiedzy i dużego zaangażowania. Czasem nawet, pomimo starannej pielęgnacji, trawnik żółknie, przerzedza się. Nie każda gleba stanowi dobre podłoże do jego wzrastania, a czasem winowajcą okazują się szkodniki (krety, nornice) lub po prostu kapryśna polska aura. Zatem co zamiast trawnika w klasycznej postaci?

 

Trawnik z rolki

To alternatywa, którą polecamy osobom chcącym zadbać o estetykę ogrodu, bez spędzania długich godzin na plewieniu, opryskiwaniu, koszeniu, wyrywaniu chwastów, zwalczaniu szkodników.

Trawnik z rolki:

  • jest odporny na działanie czynników atmosferycznych – deszczu, słońca, gradu,
  • nie niszczeje pod wpływem użytkowania – można na nim leżeć, biegać, grać w piłkę,
  • powstaje z wyselekcjonowanej mieszanki nasion, co gwarantuje, że plony będą udane i bujne,
  • umożliwia zamaskowanie niewielkich nierówności terenu i uporządkowanie go,
  • ma gęsty i zwarty system korzeniowy, co pozwala na umieszczanie go nie tylko na terenie płaskim, ale też na skarpach, poboczach czy w rowach melioracyjnych.

Odpowiedzią na pytanie: co zamiast trawnika, nie musi być od razu sugestia ułożenia kostki brukowej czy rozsypania żwiru. Jeżeli z różnych powodów nie chcesz lub nie możesz wysiać trawy, alternatywą okazuje się zakup gotowego produktu z rolki, który niemal wygląda jak dywan. Skąpiesz swój dom w kojącej zieleni, zaaranżujesz wygodną przestrzeń do rekreacji i wypoczynku, a także zadbasz o estetykę wokół nieruchomości.

Co zamiast trawnika?

Trawa z rolki swój naturalny wygląd zawdzięcza odpowiednio skomponowanej mieszance nasion, z których jest wysiewana. To nie jest produkt sztuczny, lecz roślina żyjąca o ukształtowanym systemie korzeniowym i bardzo dobrym zadarnieniu. Dzięki temu przyjmie się niemal na każdym gruncie. Choć jest łatwiejsza w pielęgnacji niż trawa wysiewana, nie oznacza to, że rośnie bez żadnego wsparcia. Jej utrzymanie można jednak zlecić specjalistom.

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Wyselekcjonowane gatunki traw/nasion

Wyselekcjonowane gatunki traw/nasion

Elastyczność realizacji zamówień

Elastyczność realizacji zamówień