GREEN GRASS

Trawa z rolki - rodzaje i zastosowanie

Trawa z rolki to szybki sposób zakładania trawnika, dzięki któremu możemy uzyskać natychmiastowy efekt wizualny gęstej i pięknie wypielęgnowanej zieleni w naszym ogrodzie. Jakie są rodzaje trawy z rolki? Gdzie możemy ją zastosować? O czym pamiętać decydując się na konkretny gatunek?

Trawę z rolki dzieli się na dwa podstawowe typy – trawniki do ogrodu i trawniki na inwestycje. W przypadku systemów ogrodowych producenci najczęściej oferują nam przede wszystkim trawę ogrodowo-rekreacyjną, która doskonale sprawdza się w ogrodach i terenach przydomowych, a także placach zabaw, zielonych dachach, skwerach, parkach, ale też na małych boiskach, czy polach bramkowych. Swoje właściwości trawa ogrodowo-rekreacyjna zawdzięcza odpowiedniej mieszance ziaren. Poprzez umiejętny dobór gatunków traw producenci trawników z rolki uzyskują produkt odznaczający się walorami estetycznymi oraz bardzo wysoką trwałością. Oczywiście, mimo wysokiej trwałości trawa z rolki przeznaczona do ogrodu czy na teren zielony wokół nieruchomości nie sprawdzi się jako trawnik pod inwestycje.

Trawa z rolki na inwestycje odznacza się wysoką odpornością na wydeptywanie, dzięki czemu może być z powodzeniem stosowana w przestrzeniach charakteryzujących się intensywnym ruchem pieszym i lekkim ruchem kołowym. Trawniki na inwestycje stosuje się przede wszystkim na szerokorozumianych terenach inwestycyjnych, terenach rekreacyjnych, skarpach, nasypach, rowach melioracyjnych, poboczach dróg. Niektórzy producenci gwarantują również wysoką trwałość i skuteczność swoich mieszanek w zastosowaniach sportowych. Inni tworzą dodatkową kategorię traw z rolki – trawniki sportowe. Ta ostatnia kategoria obejmuje przede wszystkim profesjonalne systemy dedykowane do zastosowań na murawach sportowych – boiskach do piłki nożnej, polach golfowych, boiskach do hokeja na trawie.

O czym pamiętać decydując się na trawę z rolki?

Decydując się na trawnik z rolki powinniśmy pamiętać przede wszystkim o tym, że niezależnie od rodzaju i miejsca zastosowania trawa z rolki nie może być intensywnie użytkowana od razu. Przedwczesne intensywne użytkowanie trawnika może spowodować jego degradację w stopniu wymagającym wymiany poszczególnych pasów trawy. Bardzo ważny jest również odpowiedni dobór trawnika. O ile w przypadku zastosowań ogrodowych mogą się sprawdzić także gatunki traw na trawniki inwestycyjne czy sportowe, o tyle w przypadku boisk i pól golfowych należy wybierać wyłącznie dedykowane rozwiązania.

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Wyselekcjonowane gatunki traw/nasion

Wyselekcjonowane gatunki traw/nasion

Elastyczność realizacji zamówień

Elastyczność realizacji zamówień