GREEN GRASS

Ile kosztuje założenie trawnika?

Koszt trawnika z rolki dotyczy 1m2, a ceny kształtują się różnie. O koszt trawy z rolki najlepiej dowiedzieć się poprzez bezpośredni kontakt z producentem. Z czego wynika ewentalna różnica w cenach? Poniżej odpowiadamy na te i wiele innych pytań dotyczących kosztu założenia trawnika z rolki, jednocześnie wyjaśniając skąd biorą się różnice i rozbieżności w cenach.

Klientów zainteresowanych uzyskaniem rzetelnej wyceny planowanej inwestycji zapraszamy do kontaktu. W Green Grass trawniki wyceniamy indywidualnie uwzględniając opisane poniżej parametry.

Co wpływa na koszt założenia trawnika?

Pierwszym parametrem, który decyduje o finalnym koszcie założenia trawnika jest wybór pomiędzy tradycyjnym wysiewem nasion a trawnikiem z rolki. Trawnik z rolki jest oczywiście droższy, przy czym jeśli uwzględni się wszystkie aspekty wysiewu nasion może się okazać rozwiązaniem o wiele bardziej ekonomicznym. Przy trawniku z siewu nie mamy gwarancji, że nasiona wzejdą tak, jak tego oczekujemy i czy trawnik będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom już po pierwszym wysiewie. Najczęściej tak nie jest, i konieczne są kolejne wysiewy nasion, co niesie za sobą dodatkowe koszty nieuwzględnione w pierwotnej wycenie trawnika. Od czego natomiast zależy koszt trawnika z rolki?

Tym, co w głównej mierze decyduje o koszcie trawnika z rolki jest wybór trawy. Jako specjaliści od trawników Naszym Klientom oferujemy dwa rodzaje trawników:  

Każdy gatunek trawy ma swoje określone przeznaczenie i konkretną cenę, która rośnie wraz z parametrami użytkowymi trawnika. Kolejnym czynnikiem decydującym o finalnym koszcie trawnika jest jego rozmiar. Im większy areał chcemy przykryć zielonym dywanem, z tym większym kosztem inwestycji powinniśmy się liczyć. Koszt ten wynika nie tylko z ceny samej trawy, ale również kosztów związanych z odpowiednim przygotowaniem podłoża pod założenie trawnika.

Ostatnim z czynników o znaczącym wpływie na koszt założenia trawnika z rolki jest wybór wykonawcy. Możemy spróbować „ciąć” koszty wybierając tańsze rolki (na ogół wiąże się to z niską jakością i odpornością trawy) i samodzielnie zakładając trawnik. Praktyka pokazuje jednak, że uzyskane w ten sposób oszczędności są złudne. Najczęściej po niespełna sezonie taki trawnik nadaje się do wymiany. Powodów jest klika – zbyt niska jakość trawy, nieprawidłowo przygotowane podłoże pod trawnik, nieprawidłowe zasilanie trawnika. Wybierając wykonawcę oferującą kompleksową obsługę zapłacimy w prawdzie więcej, ale mamy pewności, że nasz trawnik będzie funkcjonalny i estetyczny przez długi czas użytkowania.

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Wyselekcjonowane gatunki traw/nasion

Wyselekcjonowane gatunki traw/nasion

Elastyczność realizacji zamówień

Elastyczność realizacji zamówień