Jeśli ogród chcemy wykonać później to nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć projekt, który wdrożymy w życie jeśli tylko będziemy mieli taką możliwość. Dom i ogród powinny tworzyć całość, która może zostać zrealizowana w różnym czasie, ale zaplanowana razem jako część wspólna.

Jeśli chcemy mieć dobrze zaplanowany ogród, rozkład poszczególnych stref powinien być zaplanowany wcześniej. Kiedy już mamy wykonany projekt ogrodu, wiemy gdzie co będzie wówczas jego realizacja może poczekać. Najczęściej zaraz po zakończeniu budowy domu, wykonujemy ogrodzenie, podjazdy i chodniki, które umożliwiają swobodne przemieszczanie się wokół domu tzw. „suchą stopą”. Najważniejsze jest to, aby wszystkie części do siebie pasowały, nie odbiegały od siebie stylem i charakterem.

Strefa wypoczynku i relaksu, którą stanowi trawnik to po innych elementach architektury najistotniejsza część otoczenia.

Sercem naszego otoczenia jest dom, ale trawnik czyli strefa wypoczynku i relaksu również stanowi jego ważną część. Zadbany dobrze utrzymany trawnik stanowi nie powinien być problematyczny w utrzymaniu, jeśli tylko nie będziemy zapominać o jego pielęgnacji.

Trawa z rolki jest najbardziej ekonomicznym materiałem, który warto rozważyć do wyłożenia w naszym ogrodzie. Gotowa trawa rolowana spełnia wszystkie warunki dobrze ukorzenionej i prawidłowo wykształconej darni do zainstalowania od razu w przygotowanym podłożu.

Zakładanie trawy z rolki umożliwia natychmiastowe użytkowanie, co jest niemożliwe w przypadku trawy sianej.

O walorach estetycznych także nie możemy zapominać, ponieważ trawa z rolki zmienia otoczenie od razu! Nie wymaga dosiewek, jego instalacja jest prosta, efekt natychmiastowy! Na naszej stronie internetowej www.green-grass.pl można znaleźć informacje na temat przygotowania terenu, montażu i pielęgnacji położonego trawnika i można działać! Na naszym blogu na bieżąco umieszczamy artykuły związane z trawnikiem z rolki, które poruszają zagadnienia związane trawą z rolki.