Podczas upałów łatwo o niedobór wody, który wpływa negatywnie na jakość murawy. W przypadku bardzo nasłonecznionych stanowisk, utrata wody jest znaczna i szybsza, co powoduje  żółknięcie trawy z rolki.  Konieczne jest zatem odpowiednie nawadnianie murawy. Trawnik rolowany najlepiej podlewać raz a dobrze, tak aby woda przeniknęła do podłoża na około 20 cm.

Podlewamy trawnik z rolki latem.

Bez wody trawa rolowana narażona jest na przesychanie zwłaszcza kiedy trawnik jest dopiero co zainstalowany i ma jeszcze nisko osadzone korzonki. Szczególnie trzeba uważać, o czym pisaliśmy już wcześniej, aby mocniej dolewać krawędzie trawnika, które przylegają bezpośrednio do miejsc szybko się nagrzewających takich jak np. kostka brukowa. Ostrożność w nawadnianiu trzeba zachować w przypadku deszczowego lata, ponieważ nadmierna wilgoć sprzyja rozwojowi chorób grzybowych i mchu. Na rynku są dostępne odpowiednie preparty, które służą do zabezpieczania trawnika rolowany także profilaktycznie przed wystąpieniem objawów chorobowych lu jeśli już się pojawią.

Standardowo trawnik z rolki potrzebuje około 20-30 l wody ma 1m2 na tydzień (inaczej jest w przypadku dopiero założonych trawników, kiedy trzeba je podlewać codziennie, aż do momentu ukorzenienia się w gruncie).  W okresie suszy optymalna dawka wody dla dobrze zakorzenionego trawnika z rolki to 10-15 l co trzy-cztery dni. Najlepiej podlewać z samego rana kiedy gleba nie jest jeszcze nagrzana, a parowanie wody jest wtedy minimalne. Wieczorne podlewanie nie jest wskazane dla trawy w rolce, ponieważ łatwo narazić trawnik na pojawienie się chorób grzybowych. Należy też unikać zbyt dużych różnic temperatur pomiędzy roślinami, a wodą, żeby zminimalizować jej parowanie.  Jedno jest pewne, nie należy podlewać trawy z rolki w palącym słońcu, ze względu właśnie na parowanie wody, która nie zdążyła wsiąknąć do podłoża. W obecnej sytuacji hydrologicznej jaką mamy w Polsce to bardzo ważne, aby wykorzystywać wodę do podlewania trawy rolowanej we właściwy sposób.

Najbardziej komfortowym rozwiązaniem, zwłaszcza dla dużych powierzchni trawy z rolki jest zainstalowanie systemu automatycznego podlewania trawnika z rolki.