Trawnik rolowany na naszej plantacji jest wycinany z gruntu razem z częścią warstwy korzeniowej.  Dla prawidłowego wzrostu trawnika z rolki potrzebne jest żyzne i specjalnie przygotowane podłoże. Przyjmuje się, że warstwa żyznego podłoża powinna mieć około 10-20 cm mieszanki humusu z piaskiem, aby trawa w rolce mogła się prawidłowo ukorzenić.

Trawa w rolce ma to do siebie, że cieszy oko od razu po wyłożeniu. Jest gotowa praktycznie od razu, czyli nawet w jeden dzień! Teren wokół każdego obiektu domu czy budynku użyteczności publicznej po montażu murawy rolowanej i od razu zyskuje na swoim wyglądzie i estetyce.

Decydując się na inwestycję w postaci zakładanie trawnika z rolki, trzeba mieć na uwadze jakie będzie jej przeznaczenie. Ułatwi nam to znacznie wybór odpowiedniej darni. Wiadomo, że trawnik wysiewany będzie potrzebował znacznie więcej czasu zanim będzie na tyle gęsty i dywanowy, aby można było w ogóle użytkować, nie mówiąc o jego intensywnym użytkowaniu.

Trawnik z rolki jest hodowany na plantacji minimum 12 miesięcy, zanim będzie możliwość jego wycięcia. Od razu jest gęsty i dywanowy co sprawia, że po montażu można po nim chodzić, a po ukorzenieniu się w gruncie co trwa około 7-10 dni, nadaje się do intensywnego użytkowania. Można grać w piłkę, biegać bez obaw o jego uszkodzenie.

Trawnik sportowo – ogrodowy sprawdza się idealnie na obiektach użyteczności publicznej, boiskach, parkach, terenach rekreacyjnych, placach zabaw, ale także w ogrodach! Trawnik sportowo-ogrodowy jest idealny w sytuacjach kiedy chcemy aktywnie spędzać czas na wolnym powietrzu, szczególnie z dziećmi.

Na prawidłowy rozwój trawy rolowanej mają wpływ dwa czynniki: po pierwsze właściwy dobór i kompozycja mieszanki nasion, po drugie podłoże w jakim te nasiona wzrastają.  Są to niewątpliwie elementy warunkujące to, czy trawnik będzie się prawidłowo rozwijał.

W doborze odpowiedniego trawnika dla każdej inwestycji będą pomocne osoby zajmujące się sprzedażą i montażem trawy na co dzień. Profesjonalne podejście i fachowe doradztwo, rozwieje wszelkie wątpliwości z tym związane i pomoże podjąć decyzję jaki rodzaj trawnika wybrać z uwagi na jego przeznaczenie trawnika wybrać.